Kdo je Čtyřlístek?

Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek vznikl v roce 1976 z podnětu členů lidové muziky, která na Gymnáziu J. A. Komenského v Novém Strašecí působí nepřetržitě od roku 1956, tedy více než 60 let.

Soubor se zabývá především folklorem středních Čech (Rakovnicko, Berounsko, Slánsko). Ovšem jeho cimbálová muzika hraje i písně Moravy (zejména Moravského Slováckého a Valašska) a dudácká kapela zase písně jižních i západních Čech.

Čtyřlístek patří již řadu let mezi přední české folklorní soubory a pravidelně se zúčastňuje celé řady folklorních festivalů a přehlídek. Za dobu své existence uskutečnil soubor více než 2000 vystoupení v celé naší vlasti i daleko za hranicemi.

Jeho vystoupení měla úspěch ve Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Německu, Dánsku, Polsku, Slovinsku, Maďarsku, Izraeli, Rumunsku, Rusku, Uzbekistánu, Tádžikistánu, Číně a samozřejmě na Slovensku.


Kde nás můžete vidět?

Vystoupení   Facebook   Instagram

Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť

FS Čtyřlístek je hlavním pořadatelem SFF Tuchlovická pouť. Festival se koná vždy první květnový víkend v Novém Strašecí a hlavně v Tuchlovicích.

Více informací naleznete na www.tuchlovickapout.cz